BIP Gminy Przytuły

Biuletyn Informacji Publicznej

OGŁOSZENIE

dot. usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolnej

Szanowni Rolnicy,

 

Został uruchomiony nabór wniosków  przez NFOŚiGW  dotyczący usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolnej. Obserwując aktualną sytuację i docierające głosy rolników o braku odbioru folii z gospodarstw rolnych Gmina Przytuły, podjęła decyzję o złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Aby przygotować wniosek niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach.

Proszę o pilne wypełnienie wniosku, który jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Przytuły i złożenie go do Urzędu Gminy Przytuły pokój nr 6. Wnioski będą przyjmowane do 03 lutego 2023 r.

Do dofinansowania kwalifikują się koszty odbioru tj. zbierania, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu „big bag”.

Folia powinna być związana w paczki po 30 kg. Proszę o zwrócenie uwagi aby folia była czysta tj. opróżniona z zanieczyszczeń.

W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

Pliki do pobrania:
Data powstania: środa, 11 sty 2023 10:33
Data opublikowania: środa, 11 sty 2023 10:52
Opublikował(a): Andrzej Gwiazdowski
Zaakceptował(a): Andrzej Gwiazdowski
Artykuł był czytany: 446 razy